Brozović pucao bombe, Icardi slao po ćevape u pobjedi Intera protiv Viola!

Inter je na svom stadionu Giuseppe Meazzi dočekao Fiorentinu u posljednjoj utakmici 14. kola Serije A i u sjajnoj utakmici slavio pobjedu rezultatom 4:2.

[ads1]

Nakon samo devet minuta igre Nerroazzuri su vodili sa 2:0. Mrežu gostiju načeo je hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović već u trećoj minuti fantastičnim golom sa ivice šesnaesterca, da bi samo šest minuta kasnije Candreva duplirao vodstvo.

Samo deset minuta nakon drugog gola uslijedio je i treći. I to kakav. Mauro Icardi je sjajnim driblingom poslao jednog odbrambenog fudbalera Fiorentine po ćevape i rutinski matirao Tatarusanua za nevjerovatnih 3:0 nakon samo 19. minuta igre.

Nakon toga se Fiorentina vraća u igru sa dva gola. Strijelci su bili Kalinić u 37. minuti i Iličić u 62. minuti. Ali Viole ipak nisu mogle do potpunog preokreta, jer je Icardi u 91. minuti potvrdio pobjedu svojim drugim golom na utakmici.