Napoli pobijedio Juventus i zakomplikovao borbu za titulu!

Derbi kao nekada nam je ponudio veliku taktičku borbu dva najbolja tima ove sezone, u kojem su gosti iz Napulja potpuno nadigrali Staru damu i zasluženo pobijedili sa 0:1 golom u 90. minutu utakmice.

Utakmica u kojoj je Juventus totalno nadigran od ekipe Napolija, jer nisu uspjeli uputiti nijedan udarac u okvir gola Reine. Veoma bitna pobjeda u borbi za titulu, koju Napoli čeka dugi niz godina i prekid imperije giganta iz Torina.

Momčad Sarrija je tokom čitavog prvog poluvremena igrao visoki presing tjerajući odbrambene igrače Juventusa na brojne greške, ali nisu uspjeli da kapituliraju pa se na odmor otišlo sa rezultatom 0:0.

U drugom poluvremenu Napoli je nastavio sa pritiskom i šansama, ali se Juventus dobro držao i strpljivo čekao prilike. Staru dama je preuzela inicijativu u 70. minutu i tada se činilo da će utakmicu privesti kraju u ritmu kakav oni priželjkuju. To se i desilo do kornera, kada je Koulibaly pobjegao u ovoj utakmici odličnom Benatiji i zakucao loptu u mrežu Buffona za eksploziju Napulja i smanjenje prednosti na samo bod razlike u borbi za titulu prvenstva, koje se igra još 4 kola.