Ne smijete mu dati ovoliko prostora! Messijev projektil završio u maloj mreži!

U okviru 32. kola španske La Lige Barcelona je na svom Camp Nouu ugostila ekipu Real Sociedada. Nakon teškog poraza u Ligi prvaka od Juventusa, Barci je pod hitno trebala pobjeda kako bi vratili poljuljano samopouzdanje.

A dobro su počeli. Katalonci su poveli već u 17. minuti utakmice, a strijelac je ko drugi do Leo Messi. Omaleni Argentinac je primio loptu izvan kaznenog prostora, neometano šutirao i pogodio malu mrežu gola Sosiedada.

U 37. minuti Messi je ponovo bio na pravom mjestu i nakon šuta Suareza odbijenu loptu pospremio u mrežu za 2:o. Umtiti u 43. minuti postiže autogol, a samo minutu kasnije Paco Alcacer vraća dva gola prednosti Kataloncima.

Ipak, gosti preko Xabija Prieta u posljednjim sekundama prvog poluvremena smanjuju na 3:2 što se na kraju ispostavio kao konačan rezultat utakmice.