Netsi razbili šampiona, ovacije za raspucanog Teletovića

Košarkaši Brooklyn Netsa pokazali su večeras da se itekako mogu nositi s Miami Heatom. Slavili su sa 104:90 i tako smanjili na 2:1 u polufinalnoj seriji doigravanja na Istoku.

Miami je bez većih problema došao do dvije pobjede na svom parketu, no LeBron James i društvo su poprilično lako položili oružje u Brooklynu u trećoj utakmici polufinalne serije doigravanja na Istoku.  Netse je išao šut za tri, Heat nije imao odgovor. Momčad Jasona Kidda na kraju je slavila sa 104:90 i smanjila na 2:1 u seriji.

U prvoj četvrtini Miami je bio za pola koša bolji (29:30). Do odlaska na odmor Netsi su okrenuli rezultat, pa su u drugi dio ušli sa vodstvom 51:49. Treća je četvrtina, bez dileme, bila ključna. Netsi su konstantno vodili i prednost domaćih samo se povećavala iz minute u minutu.

Ključne poene postigao je bh. reprezentativac Mirza Teletović. Mirzine tri trojke su presudile, a početkom četvrte dionice naš kapiten pogađa trojku za 80:63 i sve je bilo gotovo makar gosti i dalje vjerovali u neki ludi povratak u meč.

Teletović je na kraju ubacio 12 poena, pogodivši četiri trojke iz sedam pokušaja. Imao je i šest skokova, a na parketu je proveo 19 minuta. Joe Johnson je ubacio 19, a Andrew Blatche 15 poena. Deron Williams je s 11 asistencija učestvovao u pobjedi Netsa. LBJ je ubacio 28 poena za Miami, Dwayne Wade je dodao 20, Chris Bosh 12 poena.