Nevjerovatni Donnarumma i hladnokrvni Pašalić donijeli trofej Milanu!

Ekipa Milana savladala je večeras u Dohi torinski Juventus i tako osvojila Super kup Italije. Nakon 120. minuta igre nije bilo pobjednika, pa su Rossonerri nakon boljeg izvođenja penala stigli do trofeja.

Stara dama je sjajno ušla u meč i nakon samo 18 minuta igre preko Chiellinija stigla do vodstva. U 38. minuti Milan stiže do izjednačenja, a mrežu Buffona zatresao je Giacomo Bonaventura nakon asistencije Susa.

Do kraja meča se rezultat nije mijenjao pa se otišlo u produžetke, iako su sjajne prilike za Milan propustili Romagnoli i Carlos Bacca. Produžeci nisu donijeli ništa zanimljivo pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Odlučujući penal za Staru damu promašio je Dyabala, a Donnarumma maestralno odbranio, da bi hladnokrvni Pašalić nakon toga pogodio za Milan te im donio titulu i veliko slavlje. Konačni rezultat 5:4 i prekid Juventusove apsolutne dominacije.