Nevjerovatni Leipzig: Od pete lige do vrha Bundeslige za samo sedam godina!

Bayer iz Leverkusena je večeras ugostio najprijatnije iznenađenje Bundeslige, RB Leipzig. Apotekari su u sjajnoj utakmici poraženi rezultatom 2:3. Ovom pobjedom gosti su zasjeli na čelo Bundeslige.

Farmaceuti su dva puta vodili u ovom meču, ali su gosti uspijevali da sustignu tu prednost i da na kraju ostanu jedna od tri neporažene ekipe u Bundesligi, pored Bayerna i Hoffenheima.

Kevin Kampl je u prvom minuti doveo domaćina u vodstvo, da bi samo tri minute kasnije gosti izjednačili autogolom Baumgartlingera. Ipak, domaćin zahvaljujući golu Brandta odlazi na odmor sa minimalnom prednošću.

Emil Forsberg je u 67. minti izjednačio rezultat nakon sjajne solo akcije. Gol ide na dušu i golmanu Leverkusena. U 81. minuti gosti su preko Orbana stigli do velikog preokreta i još veće pobjede koja im je donijela prvo mjesto na tabeli Bundeslige.