Neymarov show! Pogledajte poteze zbog kojih je dobio ovacije na Parku prinčeva!

U susretu trećeg kola francuske Lique 1, PSG je na svom Parku prinčeva ugostio Toulouse i slavio pobjedu ubjedljivim rezultatom 6:2. Priliku za debi na domaćem terenu dobio je Neymar i utakmicu završio sa ovacijama.

U veoma uzbudljivoj utakmici prvi do prednosti su došli gosti golom Gradela u 18. minuti, da bi Neymar u 31. minuti izjednačio, a u 35. asistirao Rabiotu za potpuni preokret i rezultat prvog poluvremena. Verratti je u 69. minuti dobio drugi žuti karton i PSG je ostao s desetoricom.

Ipak i pored toga, zadržali su prednost i slavili pobjedu. Cavani je iz penala u 75. vratio dva razlike, ali Julien u 78. vraća neizvjesnost u meč. Ali, to su otklonili Pastore u 82. minuti majstorskim golom, te Kurzawa dvije minute kasnije.

Tačku na i stavio je još jednim golom Neymar, kada je u sudijskoj nadoknadi serijom driblinga prevario četiri igrača gostiju i uz malo sreće pogodio za konačnih 6:2. Pored toga, Brazilac je demonstrirao i nogometno umijeće popularnim ‘oxfordom’. Park prinčeva naklonio se novom kralju…