Nova magija Dimitrija Payeta iz slobodnjaka za pobjedu Francuske

Reprezentacija Francuske je večeras u Nantesu u okviru priprema za Evropsko prvenstvo ugostila selekciju Kameruna i slavila pobjedu rezultatom 3:2, zahvaljujući fenomenalnom golu Payeta u 90. minuti utakmice.

Francuzi su poveli u 20. minuti preko Matudija nekon sjajnog prodora Kingsleyja Comana po lijevoj strani. Samo dvije minute kasnije Kamerun je izjednačio preko Aboubakara. Ipak, do kraja poluvremena Pijetlovi dolaze do prednosti golom Girouda nakon sjajne asistencije Pogbe.

U 88. minuti Choupo-Moting je šokirao sve na stadionu pogodivši za izjednačenje na 2:2. Ali, samo dvije minute nakon toga vidjeli smo najljepši detalj utakmice. Payet je maestralno pogodio iz slobodnjaka i donio pobjedu Francuzima.

Bio je ovo treći pogodak za veznjaka West Hama u posljednjih pet nastupa u dresu Francuske reprezentacije, a još jednom je potvrdio da je pravi majstor za slobodne udarce.