Novak Đoković ekspresno pobijedio Dušana Lajovića!

Novak Đoković plasirao se u drugo kolo Mastersa u Monte Carlu pobjedom protiv Dušana Lajovića u dva seta.  Najbolji srpski teniser je ostvario prvu pobjedu od povratka na teren posle operacije lakta i poslije dva bolna poraza na Mastersima u Indian Wells i Miamiju.

Prvi set obilježio je greške oba igrača, ali je više dobrih poteza imao Đoković koji je prvi set, uz tri brejka, dobio sa 6:0. Griješenje Lajovića nastavilo se i u drugom setu pretrpio dva brejka i sa jednim osvojenim gemom završio učešće u Monte Carlu.

Dušan Lajović nije bio ravnopravan rival Đokoviću ni u jednom segmentu igre. Konačan rezultat, samo jedan izgubljen gem i činjenica da je meč trajao manje od sat vremena (58 minuta), dovoljno govore o odnosu snaga.

U drugom kolu Mastersa u Monte Carlu Noleće igrati protiv hrvata Borne Ćorića.