Opravdava uložene milione: Higuain postigao prvijenac i donio pobjedu Juventusu

U susretu prvog kola nove sezone Serije A, aktuelni šampion Juventus je na svom stadionu ugostio ekipu Fiorentine i slavio pobjedu rezultatom 2:1, a gol odluke postigao je novajlija Gonzalo Higuain.

[ads1]

Stara dama je dominirala većim dijelom prvog poluvremena, a do zasluženog vodstva stigli su u 37. minuti. Giorgio Chiellini je sjajno centrirao, a Sami Khedira rutinski pogodio glavom za veliko slavlje na Juventus Areni.

Fiorentina je poravnala u 70. minuti susreta, a strijelac je bio sjajni hrvatski napadač Nikola Kalinić. Ipak, samo devet minuta po ulasku igru, Gonzalo Higuain pogađa mrežu Fiorentine i Bianconerima donosi potpuno zasluženu pobjedu.

Iako možda ima koji kilogram viška i nije se još uvijek adaptirao na novu sredinu i saigrače, golgeterski duh Pipite je i dalje tu i po tome je među najboljima na svijetu. Higuain je jednostavno vrhunska klasa.