Ovaj čovjek očito ne misli stati! Edin Džeko dvostruki strijelac protiv Pescare!

U posljednjem susretu nedjeljnog programa 14. kola italijanske Serije A, Roma je na svom Olimpicu dočekala ekipu Pescare i slavila pobjedu rezultatom 3:2. Junak Vučice ponovo je bio bh. reprezentativac Edin Džeko.

Roma je nakon samo 10 minute igre imala prednost od dva gola. U razmaku od samo tri minute, Edin Džeko je postigao dva gola. Perotti je dva puta asistirao Dijamantu, u 7. i 10. minuti koji rutinski obje lopte posprema u mrežu gostiju.

Nakon toga tim iz Rima je stao. Gosti su to znalački kaznili preko Memushaja koji u 60. minuti smanjuje na 2:1. Ipak, Roma je u 71. minuti sa bijele tačke golom Perottija ponovo stigla do dva gola prednosti. Međutim, i nakon toga se Pescara nije predala.

Samo tri minute kasnije Caprari smanjuje na 3:2 i donosi novu neizvjesnost u meč. Ali, Roma je iapk do kraja uspjela da sačuva svoju mrežu i dođe do nova, vrlo važna tri boda koja ih ostavljaju na drugom mjestu na tabeli.