Pelicansi prejaki za Portland, povreda Nurkića!

Ekipa Portlanda poražena je i u drugom meču play-offa protiv New Orleansa rezultatom 111:102, koji je napravio ogroman korak ka sledećoj fazi takmičenja.

Utakmica sa mnogo varijacija i rezultatske klackalice. Pelicansi su vodili u prvoj četvrtini, da bi Portland otišao na odmor na poluvremenu sa prednosti 59:54, da bi gosti prezueli vodstvo u trećoj četvrtini i tako ga uspjeli sačuvati u veoma neizvjesnoj zadnjoj dionici za konačnu pobjedu.

U pobjedničkom timu Holiday je ubacio 33 poena i 9 asistencija, Davis je dodao 22 uz 13 skokova, dok su u Blazersima McCollum sa 22 poena i 6 asistencija i Lillard sa 17 poena bili najefikasniji u nezgodnom porazu.

Jusuf Nurkić je odigrao solidnu partiju ubacivši 13 poena i 3 skoka, ali je zadobio povredu početkom treće četvrtine zbog koje je udaljen sa parketa.