Poziv u reprezentaciju dodatno ga motivisao: Prevljak ponovo strijelac

Nakon što se našao na spisku selektora mlade reprezentacije BiH za predstojeće duele sa selekcijama SAD-a i Turske, Smail Prevljak imao je dodatni motiv u večerašnjoj utakmici njegovog Lieferinga.

Liefering je poražen od Kapfenberga na gostovanju rezultatom 2:3, a Prevljak je postigao gol i još jednom pokazao o kakvom se potencijalu radi. U prvih petnaestak minuta, Smail Prevljak imao je dvije sjajne šanse za goste.

Prvo je u desetoj minuti odlično šutirao desnom nogom sa više od 25 metara, ali golman domaćih je dobro intervenisao. Nekoliko minuta kasnije, Prevljak je ovaj put uputio šut lijevom nogom prema golu Nichta, međutim ponovo je uspješniji bio golman Kapfenberga i izbacio loptu u korner.

Domaći su poveli u 24. minuti golom Witteveena, a sedam minuta kasnije Atanga je izjednačio na 1:1. Witteveen postiže svoj drugi gol večeras u 37. minuti, da bi minutu prije kraja prvog poluvremena Wendler povećao vodstvo Kapfenberga na 3:1.

Prevljak je i u drugom poluvremenu imao nekoliko šansi, a u 70. minuti upisao se u strijelce i postigao drugi gol za Liefering na ovom meču. Gosti su do kraja meča pokušali doći do izjednačenja, ali ostalo je 3:2 za Kapfenberg.

Naš mladi reprezentativac odigrao je svih 90 minuta za Liefering, a ovo mu je bio osmi gol u 11 nastupu ove sezone. Liefering je trenutno drugoplasirani sa 45 bodova.