Premiership: Ozilov fantastičan volej i Alonsov doktorski slobodnjak!

Arsenal je prije ovog meča imao lošu seriju rezultata jer je u posljednje tri utakmice bez pobjede uz dva remija i jedan poraz. Društvenim mrežama kolala je šala, ali i činjenica da su Topnici bliži posljednjem nego prvom mjestu po pitanju bodova.

U borbi sa Newcastleom koji ni sam nije u dobroj situaciji, tri boda su bila prioritet za ekipu iz Londona, a na kraju su svoj cilj i uspjeli ostvariti pobjedivši minimalno 1:0.

Strijelac jedinog gola bio je Mesut Ozil u 23. minuti prvog poluvremna kada je na sjajan način jednu loše izbačenu loptu dočekao na volej i savladao nemoćnog golmana gostiju.

ž

U ostalim mečevima današnjeg programa Premier lige Crystal Palace je savladao Leicester na gostovanju sa visokih 0:3, Brighton i Burnley su odigrali bez golova, Huddersfield je slavio protiv Watforda iznenađujuće sa 1:4, dok je Chelsea ostvario minimalnih 1:0 protiv Southamptona zahvaljujući prelijepom pogotku Marcosa Alonsa iz slobodnjaka. Od 17:00 svoj susret u pomjerenom meču Stoke i West Ham su odigrali 0:2, a u 18:30 je na programi derbi kola Manchester City – Tottenham.