Preporođeni Balotelli u sjajnoj seriji: Novi pogodak Super Marija za Nicu

Nica nastavlja da živi svoj san ove sezone. Fantastična serija bez poraza nastavila se danas i protiv Nantesa u okviru 11. kola francuske Ligue 1. Bila je ovo njihova deveta pobjeda u prvenstvu.

Preporođeni Mario Balotelli od dolaska u francusku ligu igra sjajno, a danas je bio strijelac drugog gola za Nicu u 29. minuti utakmice nakon lijepog dodavanja Jean Michael Serija. Prethodno je u devetoj minuti vodstvo domaćinu donio Cyprien.

Italijanski napadač je u dosadašnjem dijelu sezone postigao šest pogodaka i na listi strijelaca je iza Cavanija i Lacazettea. U 47. minuti Sala pogađa za 2:1 i donosi tračak nade gostima da mogu nešto učiniti na ovoj utakmici.

Ipak, te nade su im srušili Plea i Cyprien sa dva brza gola u 60. i u 65. minuti, te su domaćini rutinski priveli utakmicu kraju. Ekipa Nice se nalazi na prvom mjestu na tabeli sa šest bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani Monaco.