Debakl Cityja u Leicesteru! Claudio Ranieri održao čas fudbala Guardioli!

Posljednji meč subotnjeg programa 15. kola Premier lige odigran je na ‘King Power’ stadionu u Leicesteru, gdje je aktuelni šampion salvadao Guadriolin desetkovani tim sa ubjedljivih 4:2.

[ads1]

Već u petom minutu bilo je 2:0 za “Lisice”, Islam Slimani je namestio oba gola, prvi Vardyju, drugi Kingu. U 20. minutu utakmice sijevnula je kontra poslije koje Jamie Vardy postiže drugi gol na meču.

U ulozi asistenta je bio Rijad Marez, a zanimljivo je da je Alžiranc prvi put asistirao Vardiju u Premier ligi još od februara ove godine. City u prvih 45 minuta nije uputio nijedan šut u okvir gola. Claudio Ranieri je održao čas fudbala Guardioli.

15-ak minuta prije kraja Vardy dolazi do hat-tricka nakon katastrofalne greške odbrane gostiju. Nekoliko minuta kasnije je Aleksandar Kolarov u svom stilu sa oko 25 metara smanjio na 4:1, a katastrofu je u posljednjem minutu meča ublažio rezervista Nolito.