Rođeni slavili veliku pobjedu, Sarajevo sve dalje od titule

Nogometaši Sarajeva priredili su još jedno veliko razočarenje svojim navijačima, pošto su u Vrapčićima s 2:0 poraženi od Veleža u susretu 18. kola BH Telecom Premijer lige BiH.

Izabranici Mehe Kodre nastavili su rezultatsku krizu i u Vrapčićima. Bordo tim je minimalno poražen od Veleža i sve je dalje od cilja, a to je zasigurno titula prvaka Bosne i Hercegovine.

Dobru priliku imao je za goste Benko već u trećoj minuti, ali Bobić se iskazao. Zatim je Janković uzvratio u petoj minuti, no njegov udarac glavom bio je bezopasan po Mateja Delača. Benko je imao stopostotnu šansu u osmoj minuti, no puca preko gola Bobića nakon sjajnog ubačaja Alispahića. Zatim je u 14. minuti Rustemović snažno tukao pored gola.

Rustemović je zaprijetio i tri minute kasnije, volejom sa 16 metara, ali i ovaj put Bobić nije morao reagovati. Alispahić je u 25. minuti pokušao da iznenadi Bobića, ali šutira preko gola.

Pogodak Benke u 32. minuti je poništen zbog nedozvoljene pozicije. Benko je atraktivno, makazicama, pokušao u 36. minuti, no nije bio dovoljno precizan. Do kraja prvog dijela Janković je pokušao iz slobodnjaka, ali je lopta otišla pored gola.

U nastavku neprepoznatljivo Sarajevo. Janković je na otvaranju drugog dijela pogodio za 1:0 i uslijedio je šok za goste. Nakon što je Benko propustio veliku šansu da izjednači rezultat, uslijedila je kazna. Haurdić je u 58. minuti izašao sam pred Delač ai presudio svom bivšem klubu.

Sarajevo nije uspjelo do kraja da se vrati u meč, čak ni da postigne utješni gol, a kako je Široki osvojio tri boda u Vitezu, tako je sada razlika između prvog i drugog pet bodova. Velež je ostao sedmi sa 27 bodova.

Velež 2:0 Sarajevo

Strijelci: 1:0 Janković (47), 2:0 Haurdić (57)
Stadion: Vrapčići (Mostar)
Gledalaca: 2500
Sudija: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo)
Žuti kartoni: Pejić, Škahić (Velež), Kallasi (Sarajevo).

Velež: Bobić, Škahić, Zolj, Hajdarović, Hebibović (od 71. minute Barišić), Janković (od 62. minute Kodro), Blagojević, Pejić, Haurdić (od 79. minute Tolić), Nikolić, Maletić.

Sarajevo: Delač, Protić, Rustemović, Alispahić (od 70. minute Stojčev), Velkoski (od 70. minute Okić), Tatomirović, Mihojević, Duljević, Benko, Kallasi, Cimirot (od 60. minute Radovac).