Salihovićeva bomba kao prvijenac za Guizhou Renhe uz povredu

Bh. reprezentativac Sejad Salihović je početkom ovoga mjeseca napustio redove Hoffenheima i prešao u kineski Guizhou Renhe, a danas je u premijernom nastupu za ovu momčad postigao prvijenac.

Guizhou Renhe je danas gostovao kod ekipe Changchung Yatai gdje je poražen rezultatom 2:1. Igrao se deveti minut utakmice kada je Salihović u svom debitantskom nastupu u kineskoj Super Ligi postigao svoj prvijenac u dresu Guizhoua.

Bio je to gol za vodstvo gostiju od 0:1, no do kraja utakmice prednost je ispuštena pa su domaći na kraju slavili. Sejad Salihović je zamijenjen u 62. minuti utakmice, nakon što je povrijedio koljeno u jednom duelu. Igru je napustio sa bolnom grimasom na licu, a iskreno se nadamo da povreda nije ozbiljnije prirode.

Naš bivši reprezentativac Zvjezdan Misimović koji se vratio u redove Guizhoua je odigrao svih 90 minuta. Danas su bili bolja momčad, no fudbaleri Changchunga su bili efikasniji i stigli do punog plijena.