Sarajevo pobijedilo u Banjoj Luci, Borac prošao u polufinale Kupa

Nogometaši Sarajeva nisu uspjeli u namjeri da savladaju Borac u Banjoj Luci odgovoarajućim rezultatom (2:0 i više) i izbore polufinale Kupa BiH.

Sarajevo je prije sedam dana s 2:1 poraženo na Koševu, pa je izabranike Mehe Kodre čekao težak posao na banjolučkom Gradskom stadionu. Bordo tim je morao zabiti makar dva pogotka ako je želio u polufinale, ali je uspio zabiti samo jedan.

Stokić je u sedmoj minuti prvi zaprijetio Sarajevu, da bi u 10. minuti Benko propustio stopostotnu šansu, kada je njegov udarac glavom zaustavio sjajni golman Ružić.

Ubrzo je Rustemović tukao s 23 metra, no nije bilo dovoljno preciznosti u njegovom udarcu. Mladi Mihojević je slabo šutirao u 19. minuti. Rustemovićev udarac nije bio dovoljno jak u 26. minuti, pa je Ružić lako došao do lopte.

Najbolju šansu Borac je imao u 35. minuti, kada je Stokić pogodio stativu gola gostiju iz Sarajeva. Na drugoj strani velika šansa za bordo tim, ali Ružić brani udarac Alispahića. Rezultat se nije mijenjao do poluvremena.

Nije bilo velikih prilika u prvih 15-ak minuta nastavka, da bi Sarajevo povelo u 62. minuti. Rezervista Krste Velkoski je matirao Ružića poslije jednog ubačaja Duljevića s desne strane.

Sarajevo je tako dobilo priliku da u posljednjih pola sata još jednim pogotkom prođu dalje. Na sve načine su gosti pokušavali da postignu drugi gol, ali se Borac ipak uspio odbraniti do kraja, te se pridružiti Zrinjskom, Olimpicu i Širokom u samoj završnici našeg Kupa.

Žuti kartoni:
Grujić, Stokić (Borac), Rustemović, Benko, Mihojević (Sarajevo)

Borac: Ružić, Pilipović, Jevtić, Predragović (od 76. Ilić), Jović (od 90. minute Koljić), Stokić (od 90. Runić), Žeravica, Subić, Kostić, Bečelić, Grujić.

Sarajevo: Delač, Protić, Rustemović (od 70. Stojčev), Okić (od 46. Velkoski), Alispahić, Tatomirović, Mihojević (od 90. Bekić), Duljević, Benko, Kallasi, Cimirot.