Sejad Salihović majstorski pogodio iz slobodnjaka

Bayern je već ranije osigurao naslov prvaka, pa su Bavarci u izminjenom sastavu i u slavljeničkoj atmosferi ugostili Hoffenheim u 28. kolu njemačke Bundeslige. U Minhenu su gledaoci vidjeli pravu golijadu.

Možda smo očekivali visoku pobjedu Bayerna, no gosti su odnijeli bod. Modeste je u 23. pogodio za 0:1, ali dva gola Pizarra i jedan Shaqirija donio je Bavarcima preokret do 40. minute, da bi zatim naš reprezentativac Sejad Salihović postigao lijep gol u samoj završnici prvog dijela. Na odmor se otišlo kod rezultata 3:2.

Hoffenheim je uspio da izjednači petnaestak minuta prije kraja, a pogodio je Firmino. Salihović je igrao do 60. minute, a njegov Hoffenheim je sada na devetom mjestu sa 36 bodova, dok Bayern ima 78 bodova i, kako smo rekli, već ranije je osigurao 24. naslov njemačkog prvaka.