Senad Lulić golom odveo Lazio u finale Italijanskog kupa

Lazio je večeras u revanš susretu polufinalia Kupa Italije na prepunom San Paolu pobijedio Napoli rezultatom 0:1 i na taj način se plasirao u finale, gdje ga očekuje duel sa torinskim Juventusom.

Prvo poluvrijeme je ponudilo po jednu šansu na obje strane, u 19. minuti Candreva je opasno šutirao, da bi nešto kasnije za domaće Gabbiadini iz slobodnjaka pogodio stativu.

Na startu drugog poluvremena domaći su bili nešto agiliniji, ali je Berisha sa nekoliko odbrana i pravovremenih izlijetanja spasio svoj gol.

Junak susreta bio je naš reprezentativac Senad Lulić koji je u igru ušao u 67. minuti, a 12 minuta kasnije postigao je gol vrijedan finala. Prethodno je lijep prodor odradio Brazilac Felipe Anderson.

U 88. minuti Insigne je poslije odlične solo akcije mogao meč odvesti u produžetak, ali je Parolo lopto izbacio u korner.

Do kraja meča Lazio je uspio da sačuva prednost te su sa ukupnih 2:1 prošli dalje. Ko zna, možda nebesko-plavi ipak sezonu završe s osvojenim trofejom.