Senad Lulić strijelac u pobjedi Lazija protiv Cagliarija

Ekipa Lazija u okviru 28. kola italijanske Serije A gostovala je kod Cagliarija. Nebesko-plavi iz Rima su na vrlo teškom gostovanju stigli do veoma važne “trice”. Naš reprezentativac Senad Lulić je u 19. postigao gol za 0:1, poslije vrlo lijepe i izrađene akcije gostiju.

Lulić je izašao sam pred golmana domaćih i rutinski lijevom nogom zakucao loptu pod prečku. Brzonogom fudbaleru tima sa Olimpica, za kojeg se u posljednje vrijeme raspituju Juventus i Chelsea, ovo se bio treći gol u ovoj sezoni.

Domaćin je imao sjajnu priliku za poravnanje rezultata u 68. minuti, ali Pinilla nije realizirao jedanaesterac. Samo minutu kasnije uslijedila je kazna kada Keita pogađa za 0:2 i tako ovjerava pobjedu gostiju iz Rima. Treba još napomenuti da je Conti isključen u domaćem sastavu u 77. minuti.