Sezona iz snova: Marcus Rashford pogodio u svom debiju za Englesku

Reprezentacije Engleske i Australije odigrale su večeras prijateljsku utakmicu uoči priprema za Evropsko prvenstvo koje počinje za nekoliko dana u Francuskoj, a domaćin je slavio rezultatom 2:1.

Englezi su došli u vodstvo već u 3. minuti utakmice, a strijelac je bio fantastični 19-godišnji Marcus Rashford, te je tako postao najmlađi debitant koji je postigao gol u historiji Gordi Albiona i treći najmlađi strijelac u historiji.

Svi su sa čuđenjem reagovali kada je Rashford dobio poziv Hodgsona u reprezentaciju, ali mladi Englez je još jednom pokazao da bi mogao zablistati na Euru u Francuskoj.

Wayne Rooney je povećao vodstvo Engleza sjajnim golom u 55. minuti nakon lijepe akcije i dodavanja Raheema Sterlinga, da bi konačni rezultat utakmice postavio Erick Dier autogolom u 75. minuti.