Sjajan rođendanski party Miralema Pjanića

Fudbaleri Rome u zaostaloj utakmici Serije A večeras su na svom Olimpicu savladali Parmu sa 4:2. Sjajnu utakmicu u dresu Rome odigrao je bh. reprezentativac Miralem Pjanić, koji je bio prvo ime utakmice.

Pjanić je bio pokretačka snaga momčadi Rudija Garcije, postigao je jedan pogodak, te asistirao Francescu Tottiju. Naš reprezentativac je tako na najbolji način proslavio 24. rođendan.

Roma je vrlo dobro otvorila utakmicu i preko Gervinha u 12. minuti stigla do prednosti, ali Parma se nije predavala. Igrači Roberta Donadonija vrlo brzo su došli do sebe, te su samo tri minuta kasnije prekomAcquaha poravnali rezultat. Ni tu nije bio kraj uzbuđenjima. Radost Parme trajala je samo jednu minutu. Pjanić je odlično u kaznenom prostoru uposlio prvu zvijezdu Rome Francesca Tottija, koji sjajnim pogotkom vraća Romu u prednost.

Roma je i nakon stečene prednosti nastavila s napadima ka golu gostiju, ali do poluvremena nije bilo promjene rezultata. Međutim, na samom početku drugog dijela utakmice nova radost domaćih navijača. Najbolji igrač utakmice Miralem Pjanić u 49. minuti utakmice postigao je pogodak za vodstvo Rome od 3:1. Nakon trećeg primljenog pogotka, Parma je preuzela terensku inicijativu. Gostujući igrači su imali nešto više posjed na svojoj strani, imali su više udaraca na gol, ali nisu to bile neke opasne situacije.

Kako se bližio kraj utakmice igrači Parme su bili sve nemoćniji. Osam minuta prije kraja meča Roma je preko Rodriga Taddeija stigla do novog pogotka. Brazilski veteran je pogodio za 4:1 i veliko slavlje domaćih navijača.

Parma je u 90. minuti preko Jonathana Biabianyja uspjela postići počasni pogodak, ali više Donadonijevi igrači više nisu imali ni vremena ni snage da naprave nešto više. Roma je potpuno zasluženo slavila petu uzastopnu pobjedu.