Sjajan meč, dvije vrhunske majstorije i velika pobjeda Reala protiv Valencije!

U 35. kolu španske Primera lige Real Madrid je na svom Santiago Bernabeu ugostio ekipu Valencije i slavio vrlo važnu pobjedu rezultatom 2:1. Junak Zidaneovog tima je bio Marcelo koji je pogodio u 86. minuti za pobjedu.

Utakmica je dobro počela za Madriđane. U 27. minuti Ronaldo je udarcem glavom, u svom stilu, poslije centaršuta Danija Carvajala sa desnog boka doveo Real u vodsto, što je bio njegov 20. ligaški pogodak ove sezone.

Portugalac je u 57. minuti imao priliku da postigne i svoj drugi gol danas, ali čudesni golman Valecije Diego Alves ga je ponovo pročitao i vrhunski odbranio. Bio je ovo njegov treći odbranjeni penal Ronaldu i čak 25. u Primeri.

U 82. minuti šok na Benabeu. Parejo je maestralno izveo slobodni udarac i izednačio na 1:1. Ipak, samo četirti minute kasnije, sjajni Marcelo slabijom desnom nogom pogađa suprotni ugao Alvesovog gola za veliko slavlje.