Smiješi im se Liga prvaka: Inter dominantan protiv Cagliarija!

Inter je u sklopu 33. kola Serie A na domaćem terenu potopio Cagliari s 4: 0. Neviđenom dominacijom Spallettijeva družina privremeno je preskočila Lazio i Romu u borbi za treće mjesto koje direktno vodi u Ligu prvaka.

Nerazzurri nisu uspjeli pronaći put do protivničke mreže čak tri kola, ali su u manje od tri minute igre srušili negativan niz iz lukavo izvedenog slobodnog udarca Joao Cancela.

Spalletti je u početni sastav gurnuo mladog Yanna Karamoha koji je propustio nekoliko dobrih prilika, uključujući  gol iz voleja koji je poništen zbog zaleđa, a najzaslužniji za Karamohovo ne postizanje gola je golman Cagliarija, Alessio Cragno.

U drugom poluvremenu Inter je povećao prednost preko Maura Icardija koji je rutinirano završio odličnu asistenciju Rafinhe. Treći gol djelo je Marcela Brozovića, a točku na i postavio je još jedan Hrvat, Ivan Perišić u posljednjoj minuti utakmice.

Cagliari je ovim porazom pao na 14. mjesto Serie A, s pet bodova i utakmicom više od 18. plasiranog Crotonea, mjesta koje vodi u Serie B.