Hat-trick Džeke i genijalnost Perottija za pobjedu Rome protiv Viktorije Plzen!

U okviru petog kola grupne faze Evropske lige, Roma je na svom Olimpicu dočekala ekipu Viktorije Plzen. Vučica je na krilima Edina Džeke slavila ubjedljivu pobjedu. Bh. reprezentativac je postigao tri gola i upisao jednu asistenciju.

[ads1]

Jasno je svima da je Dijamant ove sezone nezaustavljiv, a na svojoj koži su to večeras osjetili i fudbaleri Viktorije. Prvi gol Džeko je zabio u 11. minuti utakmice, kada je sjajnim driblingom izbacio svog protivnika iz igre, a onda majstorski lijevom nogom pogodio sami ugao protivničkog gola.

Ipak, samo sedam minuta kasnije gosti su izjednačili preko Zemana. Nastavak meča donio je potpunu dominaciju Rome. U 62. minuti Džeko je ponovo pogodio, ovaj put glavom nakon ubacivanja Rudigera, da bi u 82. minuti Diego Perotti prekrasno zabio rabonom za 3:1.

Konačni rezultat utakmice postavio je u 88. minuti Edin Džeko još jednim pogotkom nakon dodavanja Perottija. Roma je ovom pobjedom osigurala prvo mjesto u grupi i plasman u šesnaestinu finala Evropske lige.