Stari lisac Buffon maestralnom odbranom u 89. minuti spasio Italijane

Sjajnu utakmicu odigrali su danas Italijani i izbacili aktualne evropske prvake Španjolce sa 2:0. Antonio Conte potpuno je nadmudrio Vincentea del Bosquea i zasluženo prošao u četvrtfinale.

[ads1]

Azuri nisu počeli sa svojom uobičajenom igrom, čvrstom odbranom i igrom na kontre. Pokušali su iznenaditi i u vrlo ranoj fazi utakmice doći do pogotka. Prvi su dio zasluženo završili s prednošću, a De Gea je skinuo nekoliko lopti i spasio Španjolce većeg stradanja.

U nastavku je Španija napala i pokušala doći do izjednačujućeg pogotka, međutim bez uspjeha. Gerard Pique je u 89. minutu imao sjajnu priliku, ali je stari lisac Buffon sjajno odbranio zicer, a već u sljedećem napadu Furiju je dokrajčio Graziano Pelle.

Svaka čast Davidu De Gei i Manuelu Neueru, vrhunski su golmani, ali najveći je ipak Gianluigi Buffon!