Stevan Jovetić srušio Real Madrid! Drugi meč u dresu Seville i drugi gol!

U posljednjoj utakmici nedjeljnog programa španske La Lige Sevilla je na Ramón Sánchez Pizjuánu ugostila ekipu Real Madrida. Ovo je njihov drugi okršaj u samo četiri dana, nakon što su u četvrtak igrali u Kupu (3:3).

[ads1]

Ovaj put Sevilla je stigla do pobjede i to pogotkom crnogorskog reprezentativca Stevana Jovetića, kojem je ovo bio debitantski nastup i prvijenac u Primera ligi. Prethodno je pogodio i u debiju u Kupu kralja i to također protiv Reala.

Real Madrid je poveo u 67. minuti utakmice. Carvajal je prošao Ramija, golman Rico ga je srušio, sudija pokazao na bijelu tačku, a Ronaldo uzeo loptu i rutinski zabio za 0:1. Bio je to njegov 23. gol u 16. utakmici protiv Seville!

U 85. minuti najomraženiji igrač na terenu Sergio Ramos je nakon ubacivanja Sarabije zakucao loptu glavom u svoju mrežu za 1:1 i oduševljenje na tribinama. I onda u 92. minuti Jovetić sa 20 metara matira Navasa za veliku pobjedu Seville.