Teletović ubacio 12 poena, Toronto vratio break

Košarkaši Brooklyn Netsa poraženi su u noći s nedjelje na ponedjeljak u četvrtom meču prvog kruga doigravanja za prvaka NBA lige. Bolji od njih u gostima su bili Toronto Raptorse, te je sada rezultat u seriji 2:2. Kanadski tim je slavio sa 87:79, a odluka o pobjedniku pala je u posljednjoj četvrtini.

Naime, ekipe su u posljednju dionicu igre ušle izjednačene (67:67), a gosti su u finišu stigli do velikog trijumfa. Najefikasniji na susretu bio je DeRozan iz Toronta sa 24 poena, a sjajno ga je pratio Lowry (22 poena i 14 skokova). Osim njih, u redovima Raptorsa dvocifren je još bio i Johnson (17 koševa).

Paul Pierce sa 22 poena predvodio je domaće, dok je naš kapiten Mirza Teletović bio drugi strijelac domaćina sa 12 poena. Naš najbolji košarkaš na terenu je proveo 16 i pol minuta, ali nije pogodio niti jednu trojku (0/3).

Zato je s linije slobodnih bacanja gađao 2/2, dok je za dva poena imao učinak 5/6. Zabilježio je i pet skokova, od čega čak tri u napadu. Podsjećamo, u prošlom meču Mirza je imao pet poena i dva skoka. Serija nakon ovog duela seli u Kanadu.