Terorisanje protivnika: Aubameyang postigao četiri pogotka Hamburgu

U susretu desetog kola njemačke Bundeslige, ekipa Borussije iz Dortmunda gostovala je kod HSV-a i slavila ubjedljivu pobjedu rezultatom 5:2. Heroj dana bio je Aubameyang koji je postigao 4 gola.

Gabonac je upisao hat-trick već u prvom poluvremenu. Sva tri gola postignuta su nakon katastrofalnih grešaka odbrane i golmana HSV-a. Samo što je počelo drugo poluvrijeme popularni ‘Oba’ postiže četvrti gol na asistenciju Pulišića.

Nicolai Müller je u 55. minutu smanjio na 1:4, što je bio tek treći prvenstveni gol cijele ekipe HSV-a u sezoni. Petnaestak minuta pred kraj utakmice Aubameyang je upisao i asistenciju, a strijelac je bio mladi Ousmane Dembélé.

Katastrofu domaćina ublažio je u 81. minuti ponovo Müller svojim drugim golom na utakmici za konačnih 2:5.