Kontra kao iz udžbenika, Aubameyang kao brzi voz i na kraju – Marco Reus!

U posljednjem kolu grupne faze Lige prvaka Borussija Dortmund je gostovla na Santiago Bernabeu kod Reala. Madriđanima je trebala pobjeda za prvo mjesto u grupi, a iako su vodili sa 2:0, na kraju je završilo nerješeno.

Real je poveo preko Benzeme u 28. minuti. Daniel Carvajal je odlično ubacio s desne strane, a Francuz lako pogodio iz blizine. U 53. minuti James Rodriguez je uputio lijep centaršut s lijeve strane u šesnaesterac, gdje je na pravom mjestu bio Benzema i glavom zakucao loptu u mrežu.

Borussija se vraća u igru u 61. minuti. Schmelzer je proigrao Aubameyanga koji iz blizine zabija za 2:1. I kada se mislilo da će Real zadržati pobjedu, u 88. minuti je sijevnuka kontra gostiju.

Aubameyang je prošao poput brzog voza po desnoj strani, milimetarski precizno asistirao za Reusa, koji zakucava loptu u mrežu domaćina za izjednačenje rezultata i prvo mjesto u grupi za Milionere.