Tri munjevita kontranapada Chelseaja za veliku pobjedu protiv Manchester Cityja!

Derbi 14. kola engleskog Premiershipa odigrali su na Etihadu Manchester City i Chelsea. U sjajnoj utakmici sa punio golova i dinamike gosti iz Londona su slavili pobjedu rezultatom 1:3 i to nakon velikog preokreta.

Krenuo je City odlučnije u utakmicu i bio dosta opasniji u prvom dijelu. Domaćin je do zasluženog vodstva stigao u 45. minuti kada je Jesus Navas ubacio s desne strane, a Cahill nespretnom reakcijom posprema loptu u vlastitu mrežu.

[ads1]

Nevjerojatan promašaj vidjeli smo u 57. minuti. Navas ubacio s desne strane, a De Bruyne je sa nekoliko metara pogodio prečku. Promašaji Građana kažnjeni su u 60. minuti kada je Costa primio dugu loptu, oslobodio se Otamendija i pogodio za 1:1.

[ads2]

I onda u 70. minuti potpuni preokret Chelseaja. Willian je pobjegao odbrani domaćina i udarcem s 12, 13 metara iskosa s desne strane pogodio suprotni ugao za 2:1. Pobjedu gostiju potvrdio je Eden Hazard nakon fantastične kontre u 91. minuti.

Pred samo kraj utakmice viđene su i nemile scene koje su počele nakon vrlo oštrog starta Aguera nad Luizom. Epilog svega su dva crvena kartona, za Aguera zbog užasnog uklizavanja i Fernandinha zbog udaranja Cesca Fabregasa.

Chelseaju je ovo bila osma uzastopna pobjeda u ligi sa kojom je istakao najozbiljniju kandidaturu za osvajanje titule Premiershipa.