U Dortmundu pao veliki rekord, Leicester nastavio sanjati najljepši san!

Fenomenalnu utakmicu odigrali su Borussia i Legia u Dortmundu, gdje je postignuto čak 12 golova (8:4) i u kojoj je oboren rekord po broju postignutih golova na jednom meču Lige prvaka.

U nevjerovatnoj utakmici nakon samo 32 minute postignuto je sedam golova. Legia je prva povela i to golom Prijovića u 10. minuti a onda Kagawa dvaput zabija za preokret, pa Sahin povećava na 3:1 U 20. minuti.

Ubrzo je Prijović smanjio na 3:2, a Dembele i Reus do kraja poluvremena donose Milionerima sigurnih 5:2, da bi u nastavku pala još četiri gola – Reus (2) i Passlack za domaće, te Kucharczyk i Nikolić za goste.

Leicester je večeras na svom King Power stadionu ostvario pobjedu protiv Club Bruggea (2:1) u meču 5. kola grupne faze Lige prvaka, te je večerašnjom pobjedom osigurao prvo mjesto u ovoj grupi.

[ads2]

Domaći su do prednosti stigli već u petoj minuti kada je nakon asistencije Fuchsa mrežu gostiju zatresao Okazaki. Leicester je svoju prednost udvostručio u 30. minuti kada je siguran sa bijele tačke bio Mahrez.

Belgijanci su do kraja uspjeli smanjiti na 2:1 sjajnim golom Izquierda.