U stilu Davida Beckhama: Majstorija Sebastiana Giovinca iz slobodnjaka!

U američkoj nogometnoj ligi MLS rano jutros po srednjeevropskom vremenu na stadionu BMO Field igrana je utakmica između Toronta i Chicago Firea. Nakon nešto lošijeg starta sezone Toronto je zaigrao bolje i slavio sigurnu pobjedu.

Baš kao i njegov tim i Sebastian Giovinco je imao lošiji početak sezone i na prethodnih pet utakmica dao je samo jedan gol. Ali, sinoć je ponovo zablistao. Italijan je u pobjedi svog tima rezultatom 3:1 postigao dva pogotka, od čega je drugi prava majstorija.

Toronto je golom Giovinca poveo u 28. minuti, da bi prednost udvostručio Zavaleta samo 4 minute kasnije. U 82. minuti dosuđen je slobodni udarac za domaćina, kada na scenu stupa omaleni Italijan. Fantastičnim udarcem u stilu Davida Bechama pogađa same rašlje gola Chicaga i ovjerava pobjedu svom timu.

Gosti su u finišu uspjeli samo da postignu počasni pogodak, a strijelac je bio David Accam u 88. minuti.