U stilu Ronaldinha! Ronaldo maestralnim potezom osramtio igrača Espanyola!

U susretu 23. kola španske Primere fudbaleri Reala su na Santiago Bernabeu bez većih problema savladali ekipu Espanyola rezultatom 2:0. Zidane je odmorio nekoliko prvotimaca, a proslavio se povratnik Gareth Bale.

Kraljevi su do vodstva stigli u 33. minuti kada je lijepo glavom pogodio Alvaro Morata. Na odmor se otišlo minimalnim vodstvom domaćina. Rel je u drugom dijelu nastavio sa dominacijom, ali je pobjedu ovjerio tek u 83. minuti kada je pogodio Gareth Bale. Bila je ovo njegova prva utakmica nakon 88 dana odsustva zbog povrede.

U 26. minuti viđen je najljepši potez na utakmici i to u režiji Cristiana Ronalda. Iako to nije donijelo neki zapažen razultat, Cristiano je  spektakularnim “elastiko” driblingom “sašio suknjicu” Davidu Lopezu i izmamio velike aplauze sa tribina.