U stilu vrsnog centarfora: Sead Kolašinac sjajno pogodio protiv Darmstadta!

Schalke danas je u okviru 12. kola njemačke Bundeslige dočekao ekipu Darmstadta i slavio sigurnu pobjedu rezultatom 3:1. Utakmica ipak za domaće nije dobro počela jer su primili gol već u 6. minuti, a strijealc je bio Heller.

Rudari su vrlo brzo odgovorili. U 26. minuti sijevnula je kontra domaćina, Choupo-Moting je sjajno ubacio, a bh. reprezentativac Sead Kolašinac u maniru rasnog strijelca zakucao loptu u mrežu golmana gostiju.

Schalke je samo dvije minute kasnije mogao do potpunog preokreta, ali Choupo-Moting nije iskoristio jedanaesterac. Ipak, on se iskupio u drugom dijelu u 60. minuti kada je pogodio za 2:1. Schopf je do kraja meča samo potvrdio pobjedu domaćina.

Tim iz Gelsenkirchena se nakon ove pobjede nalazi na 8. mjestu na tabeli Bundeslige sa 17 bodova, dok je Darmstadt plasiran na 15. poziciju sa samo osam bodova.