Uvijek na pravom mjestu: Sead Kolašinac nastavlja da postiže golove!

Nakon što je u prošlom kolu postigao svoj prvijenac ove sezone u Bundesligi protiv ekipe Darmstadta, Sead Kolašinac je večeras nastavio sa golgeterskom formom i pogodio protiv vodećeg Leipziga.

Igrala se 32. minuta kada se Kolašinac našao na pravom mjestu, te je matirao golmana Gulascija za izjednačenje rezultata na 1:1. Prethodno su domaći iz vrlo diskutabilnog jedanaesterca došli do vodstva, a strijelac je bio Timo Werner.

U 47. minuti Sead Kolašinac je postigao novi pogodak, ali na njegovu žalost u sopstvenu mrežu. Bentaleb je izveo slobodni udarac iskosa sa lijeve strane, a nespretni Kolašinac okrznu loptu glavom, koja je završila iza leđa njegovog golmana.

Ispostavilo se da je to konačni rezultat utakmice. Leipzig je tako nastavio sa sjajnim igrama i ponovo je na prvom mjestu Bundeslige sa tri boda prednosti u odnosu na minhenski Bayern, dok je Schalke ovim porazom pao na 8. mjesto.