Čarobnjak ostaje čarobnjak! Pogodak sa svoje polovine i hattrick velikog Rooneyja!

U okviru vanrednog četrnaestog kola engleske Premier lige, Everton je na svom Goodison Parku u Liverpoolu dočekao ekipu West Ham Uniteda. Karamele su bile bolje i slavile sigurnu pobjedu ubjedljivim rezultatom od 4:0.

Junak susreta je bio iskusni Wayne Rooney koji je postigao hattrick nakon punih šest godina, o čega je jedan gol zabio i sa svoje polovine. Everton je do prednosti stigao u 18. minuti preko Rooneyja, a samo deset minuta kasnije isti igrač udvostručuje prednost.

U 66. minuti Rooney postiže fenomenalan pogodak sa svoje polovine koji će definitivno uči u najuži izbor za najbolji pogodak sezone. Tačku na ovaj susret stavio je Williams u 78. minuti za konačnih 4:0 i početak izlaska iz krize ekipe iz Liverpoola.