Vladari Manchestera! City slavio u derbiju i ispisao historiju Premiershipa!

U okviru 16. kola engleske Premier lige Manchester United i Manchester City odigrali su veliki gradski derbi. Građani su došli na Teatar snova pokazati da su trenutno najbolji tim u ligi, a to su i potvrdili pobjedom od 2:1.

Guardiolin tim je od početka dominirao terenom, imao je nekoliko dobrih prilika, a do pogotka su stigli u 43. minuti kada je pogodio David Silva. Samo nekoliko minuta kasnije United je došao do izjednačenja preko Rashforda, nakon velike greške odbrane Cityja.

U nastavku meča City je došao do novog vodstva preko Otamendija koji je iskoristio veliku grešku Romelua Lukakua koji je loše ispucao loptu, pogodio Roja, naklon čega se ista odbila do Argentinca koji zabija za konačnih 2:1.