Genije Messi opet na djelu! Dva gola za dvije minute, a onda nestvarna asistencija!

U uzvratnoj utakmici osmine finala španskog Kupa kralja Barcelona je na svom Nou Campu ugostila ekipu Celte iz Viga. Celta je u prvoj utakmici odigrala dosta dobro i izvuka remi 1:1, pa Katalonci sada nisu ništa prepuštali slučaju i od početka krenuli silovito.

[ads2]

Več nakon nešto više pola sata igra bilo je ogromnih 4:0 za Barcelonu, a maestralni Messi je nastavio da oduševljava. Prvo je postigao dva pogotka u 13. i 15. minuti utakmice nakon sjajnih akcija i asistencija Jordija Albe.

U 28. minuti Messi je odužio Albi te je ovaj put bio u ulozi asistenta dok je Alba pogodio iz dosta teške pozicije. Asistencija Argentinca kod ovog pogotka je bila zaista magična, kao rukom iz koljena je spojio Albu sa golom Celte. Četvrti gol za domaćina postigao je Suarez nakon velike greške odbrane Celte.