Kad igraju Ozil i Sanchez onda igra i Arsenal! Tobdžije petardom častile Karamele!

U devetom kolu engleske Premier lige Everton je na svom Goodison parku ugostio ekipu Arsenala. U vrlo zanimljivoj i golovima i prilikama efikasnoj utakmici gosti iz Londona su slavili ubjedljivu pobjedu razultatom 5:2.

U 12. minuti meča Wayne Rooney je sjajnim golom doveo Everton u vodstvo, da bi u 40. Monreal poravnao na 1:1 što je bio rezultat prvog poluvremena. Odmah na početku drugog dijela, tačnije u 53. minut Arsenal došao do potpunog preokreta.

Alexis Sanchez je asistirao, a Mesut Ozil sjajno glavom pogodio za 2:1. Nakon gola, Ozil je u 74. minuti asistirao Lacazetteu za velikih 3:1. U posljednjim minutama utakmice.

Prvo je Aron Ramsey u 90. minuti zabio za 4:1. U trećoj minuti sudijske nadoknade Everton je postigao utješni gol preko Niassea, nakon velike greške Monreala i Čecha, da bi Sanchez u 95. minuti sjajnim golom stavio tačku na ovu sjajnu utakmicu.