Lazio pobjedio Juventus nakon četiri i pol godine i osvojio Superkup!

Fudbaleri Lazija pobijedili su Juventus na Olimpicu s 3:2 , te su osvojili naslov pobjednika Superkupa Italije. Fantastičnu utakmicu su odigrali Nebeskoplavi iz Rima i na kraju su sasvim zasluženo osvojili prvi trofej u sezoni.

Lazio je u 32. minuti došao do prednosti. Immobile je pao u kaznenom prostoru nakon duela s Buffonom, sudija je pokazao na bijelu tačku, a Ciro Immobile je precizan za prednost od 1:0. Lazio je odigrao sjajno u defanzivi, a u napadu su radili pravi posao preko Immobilea koji je u 54. minuti pogodio za velikih 2:0.

Fantastičan gol je u 85. minuti iz slobodnjaka postigao Paulo Dybala za 2:1, a u samoj nadoknadi meča su stigli i do poravnanja. Dosuđen je penal za Staru damu, a Dybala je pogodio za 2:2.

A onda detalj nakon kojeg je sve prokuljučalo. Murgia je u četvrtoj minuti nadoknade pogodio za konačnih 3:2 i neopisivo slavlje igrača i navijača Lazija.