Kakva ludnica! Cavani ljepoticom u 92. minuti utišao prepuni Velodrome!

U okviru desetog kola Ligue 1, u jednom od najvećih derbija u Francuskoj, večeras su se na Velodromeu sastali Marseille i Paris Saint-Germain. Utakmica je zavšena neriješenim rezultatom 2:2, iako su domaći do 92. minute imali vodstvo.

U 16. minuti utakmice Marseille je stigao do vodstva fenomenalnim golom Luiza Gustava sa skoro 30 metara. Izjednačenje gostima u 33. minuti donio je Neymar. Velodorome je proključao u 78. minuti. N’Jiea je ukrao loptu Rabiotu, sjajno asistirao Thauvinu koji zabija za vodstvo Marseillea i ogromno slavlje.

Nedugo zatim PSG ostaje sa igračem manje na terenu i to zbog isključenja Neymara. Brazilska zvijezda je prvo u 85. minuti dobio žuti karton, a nedugo zatim je izgubio živce i gurnuo jednog fudbalera Marseillea, te dobio drugi žuti karton, te je poslan u svlačionicu.

A onda muk na prepunom Velodormeu. U drugoj minuti sudijske nadoknade Edinson Cavani maestralno pogađa iz slobodnjaka i donosi bod svom timu, te ostavlja u nevjerici preko 67 hiljada domaćih navijača.