Mourinho očitao lekciju Wengeru! Očajna odbrana Arsenala i pobjeda Uniteda!

U okviru 15. kola engleske Premier lige veliki derbi na Emirates stadionu u Londonu igrali su Arsenal i Manchester United. Gosti iz Manchesetera su bili bolji u ovoj utakmici i slavili su pobjedu rezultatom 3:1.

Crveni đavoli su za samo 11 minuta šokirali igrače i navijače Topnika jer su već tada imali dva gola prednosti. Prvo je Valencia u 4. minuti pogodio za 1:0, da bi već u 11. minuti Lingard povisio na 2:0 nakon sjajne asistencije Martiala.

Alexandre Lacazette je odmah na početku drugog poluvremena, tačnije u 49. minuti smanjio rezultat na 2:1 i vratio neizvjesnost u igru. Ipak, u 63. minuti Jese Lingard postiže svoj drugi pogodak na utakmici i vratio Unitedu dva gola prednosti.

Prethodno je Paul Pogba sjajno odigrao na desnoj strani i servirao mladom Lingardu loptu kao na tanjiru. Francuz je u 74. minuti napravio pravu glupost dobivši direktan crveni karton nakon starta nad Bellerinom.