Nestvaran promašaj Lingarda, majstorija petom i onda pogodak u 91. minuti!

Poslije 45 minuta igre na Old Traffordu Manchester United je gubio od Burnleyja rezultatom 0:2. Stvari su krenule po zlu za Crvene đavole već u trećem minutu gosti su poveli Barnes pogodio za vodstvo gostiju.

Burnley je prepustio posjed Mourinhovom timu koji se mučio, iz toga se nije izrodilo ništa, a onda je u 36. minutu zavladao muk na Teatru snova. Defour je maestralno izveo slobodnjak, De Gea je sve pokušao, ali nije uspio.

U drugom dijelu Mourinho je uveo Lingarda i Mkhitaryana, što mu se na kraju isplatio. Lingard je prvo u 50. minuti promašio nemoguće sa samo dva metra nakon ubacivanja Younga, da bi se samo tri minute kasnije iskupio na fenomenalan način kada je petom matirao golmana gostiju.

A onda su krenuli siloviti napadi igrača Uniteda. Odbrana Burnleyja ipak nije izdržala jer je u 92. minuti Lingard svojim drugim golom na utakmici donio bod Unitedu i veliko slavlje na Old Traffordu.