Tata mora da je ponosan! Mali je opasna igračina! Hattrick mladog Kluiverta!

U okviru 13. kola holandske Eredivisie Ajax je na svojoj Johan Cruijff Areni pred 51 hiljadom navijača dočekao ekipu Rode. Domaćin je slavio ubjedljivu pobjedu rezultatom 5:1, a junak utakmice bio je mladi Justin Kluivert.

[ads1]

Ovaj osamnaestogodišnji napadač Ajaxa i sin popularnog Paricka Kluiverta zasjenio je danas Amesterdam i natjerao fudbalsku javnost da ga više ne gleda kao sina poznatog fudbalera nego istinskog izbušenog talenta čije vrijeme tek dolazi.

On je danas protiv Rode demonstrirao još jednom o kakvom se igraču radi postigavši hattrick. Prvo je zabio u 45. minuti utakmice na isteku prvog poluvremena nakon sjajne akcije sa Ziyechom. U 60. minuti je postigao drugi gol, a u 85. i treći.

Ne zna se koji je ljepši. U video prilogu pogledajte majstorije mladog Justina.