Zec pogodio i protiv Galatasaraya, na potezu je Pape

U okviru 32. kola turskog fudbalskog prvenstva Galatasaray je s 3:2 savladao Genclerbirligi, a najbolji igrač susreta bio je bosanskohercegovački napadač Genlerbirligija Ermin Zec, koji je na svoj konto upisao pogodak i asistenciju.

U veoma važnom susretu u borbi za titulu viceprvaka Galatasaray, našeg Izeta Hajrovića je pogotkom u sudijskoj nadoknadi savladao Genclerbirligi u čijem dresu je briljirao Ermin Zec.

Genclerbirligi je sjajno otvorio susret i već u 6. minuti je poveo. Pogodak je nakon asistencije Zeca, postigao Delibalta. Samo šest minuta kasnije Zec nastavlja svoj golgeterski niz u prvenstvu, te udvostručuje prednost svoje momčadi.

Do 61. minute rezultat se nije mijenjao, da bi potom Yilmaz smanjio na 1:2, a dva minuta kasnije Calik pogađa vlastitu mrežu za 2:2. I kada se očekivao kraj susreta Bulut lijepim golom donosi pobjedu Galati.

Hajrović je igrao za Galatu prvo poluvrijeme, dok je Zec igru napustio u 77. minuti, a današnjiom svojom izvedbom mladi bh. napadač poslao je još jednu poruku selektoru našeg nacionalnog tima, Safetu Sušiću.

Zec igra u fenomenalnoj formi, u posljednjih sedam utakmica postigao je pet golova, a ako je Pape do danas imao dileme oko trećeg napadača za Mundijal, iste bi trebale biti riješene. Nekadašnji igrač Iskre i Šibenika, s obzirom na formu, standardnost i minutažu, trebao bi se naći na spisku putnika za Mundijal.