Željezničar u finišu slomio otpor Borca, Bajić promašio penal

Željezničar je u 25. kolu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine savladao Borac na Grbavici (1:0), te je tako za sada preuzeo lidersku poziciji na tabeli.

Prva ozbiljnija prilika na utakmici viđena je u 16. minuti kada je Kvesić centrirao , a Memija je šutirao glavom, međutim pogodio je Jevtića. Željezničar je imao više loptu u svom posjedu, dok se Borac orjentisao na kontranapade. Stokić je veoma dobro pokušao u 29. minut sa 35 metara, ali lopta je otišla malo pored gola.

Plavi su mogli doći do vodstva u 35. minuti. Veliku šansu imao je Kokot, ali je Avdukić odlično odbranio. Nakon toga Hasanović je pokušao sa distance, ali lopta je otišla pored gola. Subić je u 39. minuti sjajno prošao nekoliko igrača Željezničara i šutirao, a Antolović je spasio čist pogodak.

U finišu prvog poluvremena Memija je bio u šansi, ali je Subić odlično izblokirao njegov udarac. Odmah na početku drugog poluvremenu Borac je imao kolosalnu šansu. Prvo je udarac Koljića odbranio Antolović, a zatim je šut Savanovića izblokiran. Penal je dosuđen za domaće u 53. minuti zbog igranja rukom, ali je Avdukić dobranio Bajiću.

Nova opasnost pred golom Željezničara desila se u 65. minuti, ali Koljić je zakasnio na loptu. Tri minute poslije Avdukić je odbranio udarac Memije. Borac je odolijevao na Grbavici, a Predragović je imao veliku šansu u 81. minuti. Ipak, gosti su izdržali do 85. minute samo, kada je nakon kornera i gužve Bogdanović pogodio za pobjedu od 1:0. U finišu utakmice Runić je imao šansu za izjednačenje.

Željezničar – Borac 1:0

Strijelci: 1:0 Bogdanović (85). Stadion. Grbavica (Sarajevo). Gledalaca: 2000. Sudija: Predrag Stankić (Bijeljina). Žuti kartoni: Bogdanović, Memija, Kokot (Željezničar), Ilić, Savanović. Predragović, Redžić (Borac).

ŽELJEZNIČAR: Antolović, Kvesić, Kosorić, Memija, Bajić, Đelmić, Čolić (od 83. minute Nuspahić), Bogdanović, Kokot, Beganović, Hasanović (od 66. minute D. Sadiković).

BORAC: Avdukić, Redžić, Jevtić, Ilić (od 46. minute Savanović), Predragović, Jović (od 82. minute Jović), Stokić, Koljić (od 87. minute Koljić), Subić, Bečelić, Runić.