Željezničaru veliki bod u Mostaru, Memija promašio pobjedu

Derbi 19. kola BHT Premijer lige BiH odigran je u Mostaru, a snage su odmjerili aktuelni prvak Zrinjski i Željezničar (1:1). Željezničar je ostvario bod na gostovanju u Mostaru, ali su gosti lako mogli doći do sva tri.

Todorović je na samom početku šutirao prema golu Sarajlija, no Antolović je lako uhvatio loptu. Blaić je u 13. minuti imao veliku šansu za domaće, ali je pucao preko gola Antolovića.

U 22. minuti hladan tuš za domaće. Hasanović je nakon centaršuta Bajića s desne strane glavom loptu zakucao u mrežu za veliko slavlje Plavih, koje je danas bodrilo oko 200 navijača. Željo je sačuvao prednost do kraja prvog dijela.

U nastavku je Zrinjski krenuo na sve ili ništa, a tim Miomira Odovića uspješno se branio, te dobro prijeti iz kontri. Jednu takvu je umalo iskoristio Memija.

U 65. minuti Memija je izašao sam pred gol Zrinjskog, ali je pogodio stativu. Uspjeli su domaći nakon velikog pritiska izjednačiti u 73. minuti. Nikolić je šutirao, lopta se od stative odbila do Antolovića, a od golmana Plavih završila u mreži.

Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao, te je Željo došao do još vrijednog boda u Hercegovini.

Zrinjski 1:1  Željezničar

Stijelci: 0:1 Hasanović 24′, 1:1 Antolović – autogol (73′)
Stadion: Pod Bijelim brijegom (Mostar)
Sudija: Muamer Bureković (Zenica)
Žuti kartoni: Todorović (Zrinjski), Kosorić (Željezničar).

Zrinjski: Dujković, Radulović, Graovac, Simeunović (od 46. minute Pehar), Muminović, Blaić, Stojkić, Todorović, Mevlja, Nikolić, Đurić.

Željezničar: Antolović – Zeljković, Kosorić, Bogdanović, Kvesić – Hasanović, D. Sadiković, Đelmić, Kokot, Memija – Bajić.